Лиценца: Curaçao

Казино 1Xbet - Рецензија и Бонуси

4,9/5
1Xbet
Gift

Бонус 200% + 150 FS на првите депозити

Учеството во коцкање може да предизвика зависност од коцкање. Следете ги правилата (принципите) на одговорно коцкање.

Slot machine

Бонус 200% + 150 FS на првите депозити

Регистрирајте се на 1xbet казино. Добијте бонуси на вашите први 5 депозити започнувајќи од €10. Максимум бонус 200% и 150 бесплатни спинови.

Казино 1xBet

1xBet онлајн казиното претставува една од водечките платформи за онлајн обложување, нудејќи широк спектар на спортски настани и казино игри.

Со своето интуитивно-кориснички интерфејс и леснотија на употреба, оваа платформа им овозможува на обложувачите од Северна Македонија да уживаат во врвно обложување.

Независно дали сте љубител на фудбал, кошарка, или пак преферирате егзотични спортови, 1xBet казиното ја има сета понуда која ви е потребна.

Историја на 1xBet

1xBet, основана во 2007 година, брзо се истакна како една од најиновативните платформи за обложување во светот.

Иницијално фокусирана на рускиот пазар, компанијата брзо го прошири своето присуство, прераснувајќи во глобален играч со силна основа и во Македонија.

Преку годините, 1xBet онлајн казиното имплементираше низа технолошки иновации, вклучително и мобилна апликација, која овозможи уште поголема достапност и удобност за корисниците.

Развојот на 1xBet проследен е со ширење на понудата, воведувајќи широк спектар на спортски настани, електронски спортови, казино игри, и уникатни опции за обложување кои ги надминуваат традиционалните границите.

Компанијата исто така става силен акцент на безбедност и фер-плеј, усвојувајќи најнови технологии за заштита на податоците и приватноста на своите корисници.

Веб-Страница

Веб-страницата на 1xBet казиното е дизајнирана со цел да обезбеди лесен и интуитивен пристап до широк спектар на обложувања и казино игри.

Сајтот карактеризира модерен и чист интерфејс, кој овозможува брзо навигирање до различните секции, вклучително и спортско обложување, казино во живо, слот машини, табла и покер игри.

Одликувајќи се со својата пристапност, веб-страницата е оптимизирана за употреба на различни уреди, вклучително и десктоп компјутери, таблети и мобилни телефони, овозможувајќи корисниците да учествуваат во игри или да обложуваат од било каде.

Интерфејсот на сајтот поддржува множество јазици, вклучувајќи и македонски, што олеснува пристапот и користењето за локалните корисници.

Видови на Игри на 1xBet Казино

1xBet казино нуди разновиден избор на игри кои ги задоволуваат потребите и интересите на различни типови на играчи.

Еве неколку од главните категории на игри што се достапни на платформата:

Слот Машини

Оваа категорија вклучува широк асортиман на слот игри со различни теми и џекпоти. Слот машините се популарни поради својата едноставност и потенцијал за големи добивки.

 • Mega Moolah: Позната по своите огромни прогресивни џекпоти, оваа игра на сафари тема привлекува многу играчи во потрага по животно менувајќи добивки.
 • Book of Ra: Египетска авантура која играчите ги води низ мистериозни пирамиди.

Класични Игри

Вклучува класични игри како што се рулет, блекџек, бакара и покер. Овие игри бараат одредена стратегија и знаење, нудејќи играчите можност за интеракција и тактичко размислување.

 • Blackjack Classic: Класична верзија на блекџек каде целта е да се победи дилерот со збир на карти што е најблиску до 21, без да се премине.
 • Texas Hold'em Poker: Популарна покер варијанта која вклучува делумно скриени карти и заеднички карти кои се користат за формирање на најдобра рака.

Казино во Живо

Овозможува играње на маса со вистински дилери во живо преку видео пренос. Играчите можат да уживаат во реално казино искуство од удобноста на својот дом.

 • Live Roulette: Играчите можат да поставуваат облози во реално време додека вистински дилер ја врти рулет топчето и го објавува победничкиот број.
 • Live Blackjack: Понуда за да играте блекџек со вистински дилери, каде што секоја рунда е пренесувана во живо, нудејќи реално казино искуство.
 • Live Baccarat: Вистинско казино искуство со вистински дилери кои делат карти во живо, дозволувајќи играчите да се обложуваат на играч, банкар или реми.

Игри со Карти

Вклучува разни видови на игри со карти, вклучително и популарните покер варијанти и други традиционални игри.

 • Omaha Poker: Варијанта на покер која се игра со четири «скриени» карти по играч и пет заеднички карти. Најдобрите пет карти се користат за да се формира рангирана рака.
 • Seven Card Stud: Традиционална покер игра каде што играчите добиваат мешавина од откриени и скриени карти преку неколку рунди на обложување.

Игри на Среќа

Оваа категорија опфаќа игри како што се лото, бинго и други игри базирани на случајност и предвидување.

 • Powerball: Популарна лотарија која нуди огромни џекпоти. Играчите избираат броеви и се надеваат дека ќе ги погодат сите за да го освојат главниот добивка.
 • Bingo: Игра во која секој играч добива картичка со уникатни броеви. Броевите се извлекуваат на случаен начин и првиот кој ќе формира одреден модел победува.

Обложување

Покрај казино игрите, 1xBet исто така нуди обширен избор на опции за обложување кои ги покриваат сите главни спортски настани, вклучувајќи:

 • Спортско Обложување: Нуди обложување на голем број на спортови, вклучувајќи фудбал, кошарка, тенис, и многу други. Понудите вклучуваат различни пазари како што се исход на натпревар, точен резултат, хендикеп и други.
 • Електронски Спортови: Обложувањето на електронски спортови стана изразито популарно, покривајќи натпревари од игри како што се League of Legends, Dota 2, и CS:GO.
 • Виртуелни Спортови: За љубителите на обложувањето кои сакаат акција во секое време, виртуелните спортови нудат симулации на реални спортски настани на кои може да се обложува.

Достапни Провајдери

На платформата на 1xBet онлајн казиното, корисниците имаат пристап до обемен каталог на игри развиени од страна на водечки светски провајдери на онлајн казино софтвер.

Меѓу нив се истакнуваат имиња како NetEnt, Microgaming, Playtech, Betsoft, и Evolution Gaming, кои се познати по својата иновативност, безбедност и фер-плеј.

Оваа разновидност на провајдери овозможува на 1xBet да нуди широк спектар на игри, вклучително и најновите слотови, класични настолни игри, и игри со дилери во живо, задоволувајќи ги вкусовите и преференциите на различни типови играчи.

Соработката со реномирани провајдери исто така осигурува континуирано ажурирање на игри, што ја одржува свежината и атрактивноста на понудата на 1xBet казиното.

Бонуси и Промоции во 1xBet MK

1xBet нуди различни бонуси и промоции кои вклучуваат:

Бонуси за Нови Корисници

1xBet Македонија често нуди атрактивни бонуси за новорегистрирани корисници, кои можат да вклучуваат бонуси на депозит, бесплатни вртења за слот игри, или дури и бесплатни облози за спортско обложување.

Имено, тие доделуваат 100% бонус за прва уплата, до 100 евра. За да го добиете бонусот треба да се регистрирате на страната и да уплатите минимум 1 еврo.

Пакет Бонус за Добредојде

Овде во оваа промоција станува збор за пакет бонус за добредојде во вредност од 81.000 МКД и 150 бесплатни спинови.

Бонусите се активираат во четири фази и тоа на првите четири депози, а на истиот начин ќе ги добиете и бесплатните вртења.

Условите за обложување на бонусот мора да бидат исполнети со обложување на износот на бонусот х35 пати во рок од 7 денови.

Во текот на исполнувањето на условите за обложување, влоговите не смеат да бидат поголеми од €5.

Бонус Губитнички Облози

Доколку сте во одредена лоша серија, а сите обложувачи се случува да имаат таква серија, тогаш 1xBet ќе ви помогне.

Тие на своите играчи им нудат бонус доколку влезат во «црна серија». Доколку остварите 20 губитнички облози по ред и тоа да бидат процесирани како изгубени, тогаш ќе си добиете одреден бонус од 50-100 евра.

Тие облози мора да се уплатени во период од 30 дена со минимален влог од 2 долари или еквивалентна сума на вашата валута. Исто така, облозите треба да бидат со коефициент повисок од 3.

Процес на Регистрација

Процесот на регистрација на 1xBet започнува со посета на нивната официјална веб-страница, каде корисниците треба да кликнат на копчето «Регистрација» обично наоѓано во горниот дел од екранот.

Потоа се отвара формулар за регистрација каде што се бара од корисниците да внесат основни лични податоци како што се име, презиме, е-маил адреса, и телефонски број.

Исто така, потребно е да создадат корисничко име и лозинка, и да ја изберат посакуваната валута.

По успешната регистрација, корисниците можат веднаш да почнат да користат сите услуги и функции на платформата, вклучително и пристап до бонуси и промоции.

Методи за Повлекување на Средства во 1xBet

1xBet казино обично нуди разновиден избор на методи за повлекување средства, со цел да задоволи различни преференции на корисниците.

Достапните методи може да варираат во зависност од земјата, но вклучуваат:

 • Банкарски трансфер
 • Кредитни и дебитни картички (нпр. Visa, MasterCard)
 • Електронски паричници (нпр. Skrill, Neteller)
 • Криптовалути (нпр. Bitcoin, Ethereum)
 • Онлајн банкарство
 • Мобилни платежни системи

Секоја од овие методи има свои специфичности во поглед на времетраењето на трансакцијата и можни провизии.

Корисниците треба да ги проверат условите и правилата на 1xBet казиното за повлекување средства за да се информираат за сите детали и ограничувања кои може да важат за секоја опција.

За да ги зголемите можностите за успешно и ефикасно повлекување средства на 1xBet, препорачливо е да следите неколку клучни чекори:

 • Верификација на Сметка
 • Проверка на Баланс
 • Избор на Метод за Повлекување
 • Внимателно Внесување на Податоците
 • Следење на Трансакцијата

Следењето на овие чекори може значително да ги зголеми вашите шанси за брзо и безбедно повлекување на средства, овозможувајќи ви да уживате во вашите добивки со минимални задржувања.

Методи за Плаќање

1xBet казиното нуди широк спектар на методи за депозит, овозможувајќи лесен и безбеден пристап до средства за игра.

Достапните методи можат да варираат во зависност од земјата на корисникот, но вклучуваат:

 • Кредитни и дебитни картички: Visa, MasterCard
 • Електронски паричници: Skrill, Neteller, ecoPayz
 • Банкарски трансфер: Директни банкарски трансфери од вашата банкарска сметка
 • Криптовалути: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, и други популарни криптовалути
 • Онлајн банкарство: Системи за онлајн плаќање кои овозможуваат директни трансфери
 • Претплатни картички: Paysafecard и други предплатени опции
 • Мобилни платежни системи: Платежни системи кои овозможуваат депозити преку мобилен телефон

Секоја од овие опции има свои предности, вклучително и брзина на трансакција, леснотија на употреба, и безбедност.

Корисниците треба да разгледаат која опција најдобро ги задоволува нивните потреби и да проверат за евентуални провизии кои може да се применуваат при извршување на депозити.

1xBet постојано работи на проширување и подобрување на својата понуда на платежни методи, со цел да обезбеди уште поголема флексибилност и удобност за своите корисници.

Лиценца и Безбедност на 1xBet

Како реномиран оператор на онлајн обложување и казино игри, 1xBet држи до строги стандарди за лиценцирање и безбедност за да заштити своите корисници.

Иако специфичните детали за нивната лиценца може да варираат во зависност од регулативните тела под кои оперираат, 1xBet казиното обично е лиценциран од страна на водечки регулаторни инстанции кои гарантираат праведност и транспарентност во сите аспекти на нивното работење.

За заштита на корисниците, компанијата применува напредни технологии за енкрипција, како SSL сертификати, за да осигура дека сите трансакции и лични податоци се чуваат безбедно и заштитено.

Покрај тоа, 1xBet презема сериозни мерки за одговорно обложување, нудејќи алатки и ресурси за контрола на обложувањето, со цел да им помогне на корисниците да управуваат со нивното обложување на здрав и одговорен начин.

Мобилна Верзија

Мобилната верзија на 1xBet казиното е дизајнирана да обезбеди високо квалитетно и удобно корисничко искуство, што овозможува корисниците лесно и ефикасно да пристапат до широк спектар на обложувања и казино игри директно од нивните мобилни уреди.

Оваа верзија е оптимизирана за мобилни екрани и оперативни системи, вклучително и iOS и Android, што осигурува брза навигација, јасен приказ на опциите и лесен пристап до сите функции на платформата.

Корисниците можат да уживаат во опсегот на игри, вклучително и слотови, казино во живо, како и обложување на спортови и електронски спортови без потреба од десктоп компјутер.

Мобилната апликација поддржува истите функции како што се регистрација, депозити, повлекувања, и учество во промоции и бонуси, обезбедувајќи целосно искуство на корисниците во движење.

Корисничка Поддршка на 1xBet

Сервисот за поддршка на клиенти на 1xBet Македонија е посветен на обезбедување на брза и ефикасна помош за своите корисници.

Компанијата нуди неколку канали преку кои корисниците можат да стапат во контакт со тимот за поддршка, за да добијат помош со било какви прашања или проблеми кои може да имаат во врска со нивните сметки, обложувања, игри, или други услуги на платформата.

Посветена е-маил адреса за поддршка на која корисниците можат да испраќаат своите прашања или загрижености - support@1xbet.com

Чет услугата во живо е достапна на веб-страницата или мобилната апликација, која овозможува корисниците веднаш да се поврзат со агент за поддршка.

Исто така вклучува телефонска поддршка за директно разговарање со член на тимот - +44 127 325-69-87.