Лиценца: Curaçao

Казино 20Bet - Рецензија и Бонуси

4,8/5
20Bet
Gift

Бонус за Добредојде 100% до 2,000 MKD + 120 FS

Учеството во коцкање може да предизвика зависност од коцкање. Следете ги правилата (принципите) на одговорно коцкање.

Slot machine

Бонус за Добредојде 100% + 120 FS

Регистрирајте се на веб-страницата на казиното. Добијте 100% бонус до 120 EUR и 120 бесплатни спинови на вашиот прв депозит од 20 EUR.

Казино 20Bet

20Bet казино претставува врвна дестинација за љубителите на онлајн обложувањето и казино игрите во Македонија.

Со широк спектар на игри, атрактивни бонуси и врвна безбедност, ова казино нуди непрекинато забава и возбуда.

Историја

20Bet казино е основано како дел од глобалната експанзија на 20Bet брендот, кој првично се појави на сцената на онлајн обложувањето и казино игрите во 2020-та година.

Ова казино брзо се истакна со својата амбиција да обезбеди комплетно искуство за обложување, нудејќи широк спектар на спортски обложувања и казино игри на своите корисници.

Од своето основање, 20Bet претрпе неколку значајни фази на развој.

Во првите денови, фокусот беше ставен на изградба на солидна основа со широка понуда на игри од водечки развивачи на софтвер, како и на воспоставување на сигурни и ефикасни методи за плаќање за своите корисници.

Веб-Страница на 20Bet casino

Сајтот на 20Bet казино е дизајниран со цел да обезбеди лесна навигација и пријатно корисничко искуство за сите играчи.

Со модерен и интуитивен интерфејс, сајтот овозможува брз пристап до широк спектар на игри, вклучувајќи слотови, карти игри, рулет, живо казино и многу други опции.

Визуелниот дизајн е привлечен и функционален, со акцент на удобност и ефикасност при користењето.

На почетната страница, корисниците можат лесно да најдат информации за тековните промоции, бонуси и најпопуларните игри.

Сајтот исто така нуди лесен пристап до секциите за поддршка и често поставувани прашања (FAQ).

Видови на Игри

20Bet нуди разновиден избор на игри кои ги задоволуваат потребите и интересите на различни типови на играчи.

Слот Игри

Слот игрите се најпопуларната категорија во 20Bet казино, со стотици наслови од водечки развивачи на софтвер.

Овие игри варираат од класични слотови до модерни видео слотови со комплексни бонус функции и прогресивни џекпоти.

Некои примери вклучуваат:

 • Starburst: Една од најпопуларните видео слот игри, позната по својата едноставност и атрактивни бонус функции.
 • Mega Moolah: Познат по своите огромни прогресивни џекпоти, оваа игра е фаворит меѓу оние кои бараат животно менување на суми.
 • Book of Dead: Слот игра со тема на древен Египет, која нуди узбудливи бесплатни вртења и бонус рунди.

Маси за Игри со Карти

Оваа категорија вклучува традиционални казино игри како што се блекџек, бакара и различни верзии на покер.

 • Блекџек: Играчите можат да уживаат во класичен блекџек, како и во варијанти како што се Blackjack Switch и Double Exposure Blackjack.
 • Бакара: Понудено со традиционални правила, како и со специјални варијанти како Speed Baccarat за побрзо темпо на игра.
 • Покер: Различни форми на покер се достапни, вклучително и Texas Hold'em, Omaha, и 3-Card Poker, давајќи им на играчите многу опции за игра.

Рулет

Рулет е класична казино игра која е достапна во неколку варијанти на 20Bet казино, вклучувајќи американски, европски и француски рулет.

 • Американски Рулет: Карактеризиран со двојно нула (00), што додава дополнително поле на тркалото.
 • Европски Рулет: Со една нула, оваа верзија нуди подобри шанси за играчите во споредба со американската верзија.
 • Француски Рулет: Сличен на европскиот рулет, но со дополнителни правила како што се "La Partage" и "En Prison" кои можат да ги намалат загубите на играчите.

Живо Казино

Живото казино на 20Bet овозможува играчите да уживаат во реално казино искуство од удобноста на својот дом.

 • Жив Блекџек: Играјте директно против дилерот и обидете се да добиете раце поблиску до 21 без да преминете.
 • Жив Рулет: Следете го вртењето на тркалото во живо и ставете вашите обложувања на вашиот среќен број или боја.
 • Жив Бакара: Уживајте во оваа класична игра со карти со додатна димензија на интеракција преку живото пренесување.

Обложувања

20Bet исто така нуди опширна секција за спортски обложувања, каде што играчите можат да обложуваат на широк спектар на спортови и настани.

 • Фудбал: Обложување на меѓународни лиги и турнири со опции како извод на натпревар, точен резултат и хендикеп.
 • Тенис: Обложување на ATP и WTA турнири, со можности за обложување на победник на меч, сетови и поени.
 • Е-спортови: Обложување на популарни е-спортови натпревари, вклучувајќи игри како League of Legends, Dota 2, и CS:GO.

Достапни Провајдери во 20Bet

20Bet соработува со врвни провајдери на софтвер за казино игри, вклучително и со NetEnt, Microgaming, Evolution Gaming, Play'n GO, и Pragmatic Play, меѓу другите.

Оваа соработка гарантира разновиден и квалитетен избор на игри, од класични слотови и видео слотови до маси за картички игри и живо казино.

Секој од овие провајдери донесува своја уникатност и иновативност, обезбедувајќи врвно играчко искуство со врвна графика, звук и игралишни функции.

Бонуси и Промоции

20Bet нуди атрактивен спектар на бонуси и промоции дизајнирани да ги наградат како новите така и постојните играчи.

Добредојден Бонус

Почетниот бонус нуди впечатлива поддршка за нови играчи, обезбедувајќи 100% бонус до 120 евра, плус 120 бесплатни спинови на слотот Elvis Frog.

Оваа акција е специјално дизајнирана за играчи кои првпат депозитираат во ова онлајн казино, нудејќи им зголемен капитал за играње од старт.

За да се квалификувате за овој бонус, потребно е да направите минимален депозит од 20 евра.

Пред повлекување на средства, потребно е да ги одиграте вложените и бонус средства 40 пати.

Исполнувањето на овие критериуми овозможува пристап до бонус средствата за повлекување.

Петочен Бонус

Овој бонус се однесува на сите депозити направени во петок, нудејќи 50% дополнителни средства до 100 евра и 50 бесплатни спинови на слотот Wolf Gold.

Активирајте го бонусот во 20Bet со внесување на кодот.

Бесплатните спинови се доделуваат во два дела, по 25 спинови на ден, и се достапни само во петок, од почетокот до крајот на денот.

Повлекувањето на бонусот бара исполнување на одредени услови.

Бонус со Skrill

20Bet казиното нуди дополнителен бонус од 25% за уплати преку Skrill, без никакви провизии за трансакциите.

Со минимална уплата од 20 евра, оваа промоција ви дозволува да ги зголемите вашите средства со максимален бонус до 50 евра.

И овој бонус, како и сите други, бара да се исполнат одредени услови пред да може да се повлечат средствата, вклучително и потребата за промет од 40 пати во рок од две недели од приемот.

Процес на Регистрација во 20Bet Casino

Процесот на регистрација во 20Bet е брз и едноставен, овозможувајќи на новите играчи лесно да се приклучат и да започнат со играње.

Првиот чекор е да се посети официјалниот веб-сајт на 20Bet и да се кликне на копчето за регистрација, обично наоѓајќи се во горниот десен агол на почетната страница.

Во формуларот за регистрација, ќе треба да внесете основни лични информации, вклучувајќи ваше име, презиме, датум на раѓање и е-маил адреса.

Потоа, ќе се бара да внесете контакт информации, како што се вашата адреса и телефонски број.

Пред да завршите со регистрацијата, ќе треба да ги прочитате и прифатите условите и правилата на казиното.

Методи за Повлекување на Средства

20Bet поддржува различни методи за повлекување средства, овозможувајќи на играчите да изберат опција која најдобро одговара на нивните потреби.

Достапните методи за повлекување обично вклучуваат:

 • Банкарски Трансфери: Традиционален метод за повлекување средства директно на вашата банкарска сметка.
 • Кредитни и Дебитни Картички: Вклучувајќи ги Visa и MasterCard, ова е популарен и удобен начин за повлекување средства.
 • Електронски Паричници: Платформи како Skrill, Neteller, и ecoPayz нудат брзи и сигурни трансакции.
 • Криптовалути: Bitcoin, Ethereum, и други криптовалути се достапни за повлекување, нудејќи анонимност и брзина во трансакциите.
 • Онлајн Банкарство: Некои регионални опции за онлајн банкарство исто така може да бидат достапни, зависно од вашата локација.

Методи за Плаќање во 20Bet казино

20Bet нуди разновиден избор на методи за депозит, овозможувајќи на играчите лесно и безбедно да финансираат своите сметки.

Достапните методи за депозит вклучуваат:

 • Кредитни и Дебитни Картички: Visa, MasterCard
 • Електронски Паричници: Skrill, Neteller, ecoPayz
 • Банкарски Трансфери: Директни банкарски трансфери од вашата банкарска сметка
 • Криптовалути: Bitcoin, Ethereum, Litecoin и други
 • Претплатни Карти: Paysafecard и други предплатени опции
 • Онлајн Банкарство: Различни регионални опции за онлајн плаќања

Овие методи за депозит се избрани за да обезбедат широк спектар на опции за играчите, овозможувајќи им да изберат најудобниот и најефикасниот начин за финансирање на нивните сметки.

Времето за обработка на депозитите обично е моментално за повеќето методи, што овозможува брз пристап до средствата и можност за веднашно учество во игрите.

Лиценца и Безбедност

20Bet казино оперира под лиценца издадена од реномирани регулаторни тела во индустријата за онлајн обложување и казино игри, што гарантира дека се придржува до строги стандарди за фер игра, безбедност и одговорно обложување.

Сајтот користи SSL (Secure Socket Layer) шифрирање за да обезбеди безбеден пренос на лични и финансиски податоци преку интернет.

20Bet бара од играчите да поминат процес на верификација на сметката, што помага во спречувањето на злоупотреба и осигурување дека средствата се повлекуваат од вистинските лица.

Мобилна Верзија на 20Bet

Мобилната верзија на 20Bet е дизајнирана со цел да обезбеди висококвалитетно и удобно искуство за играчите кои сакаат да уживаат во своите омилени казино игри на пат.

Оваа верзија е оптимизирана за употреба на различни мобилни уреди, вклучително и смартфони и таблети, без разлика на оперативниот систем (Android или iOS).

Мобилниот сајт е целосно прилагодлив на мали екрани, лесна навигација и брз пристап до сите функции.

Корисничка Поддршка

20Bet е познат по тоа што дава приоритет на задоволството на клиентите, нудејќи неколку канали за поддршка за да обезбеди глатко и пријатно искуство во играњето.

Најбрзиот начин да добиете помош, четот во живо обично е достапен 24/7 на веб-сајтот на казиното.

За помалку итни прашања или кога е потребно да испратите документи, е-маил поддршката е стандардна опција. Нивната е-маил адреса е support @20bet.com.