Лиценца: Curaçao

Казино National Casino - Рецензија и Бонуси

4,8/5
National Casino
Gift

Бонус 100% до 100 EUR + 100 FS на депозит за нови играчи

Учеството во коцкање може да предизвика зависност од коцкање. Следете ги правилата (принципите) на одговорно коцкање.

Slot machine

Бонус 100% до 100 EUR + 100 FS на првиот депозит

Направете го вашиот прв депозит од 20 EUR на Nnational Casino. Добијте 100% бонус и 100 бесплатни спинови.

Казино National Casino

National Casino се истакнува како престижна дестинација за љубителите на казино игрите.

Со својата богата понуда и врвно искуство, ова казино нуди нешто посебно за секој посетител, обезбедувајќи незаборавни моменти и шанса за големи добивки.

Историја

Историјата на National Casino е фасцинантно патување кое започнало пред децении, одразувајќи го развојот и трансформацијата на индустријата за игри на среќа.

Основано во средината на 20-тиот век, ова казино брзо се истакнало како место за забава и возбуда, привлекувајќи посетители од сите краишта на светот.

Во следните децении, претрпело неколку значајни фази на развој, вклучувајќи реновирање и проширување на просторот за игра, воведување на нови технологии и игри, како и подобрување на услугите за гостите.

Веб-Страницата на National Casino

Сајтот на National Casino е дизајниран со цел да обезбеди лесна навигација и пријатно корисничко искуство за сите посетители.

Со елегантен и интуитивен интерфејс, сајтот овозможува брз пристап до широк спектар на казино игри, вклучувајќи слот машини, маси за картички игри, рулет, и други специјализирани игри.

Покрај игрите, сајтот нуди и детални информации за промоции, бонуси и лојалитет програми, кои се дизајнирани да ја зголемат вредноста и задоволството на играчите.

Секцијата за поддршка на клиенти е лесно достапна, обезбедувајќи водичи, често поставувани прашања, и контакт информации за директна помош.

Видови на Игри

National Casino нуди разновиден избор на игри кои ги задоволуваат потребите и интересите на различни типови на играчи.

Еве неколку од најпопуларните видови на игри кои се наоѓаат на оваа платформа:

Слот Машини

Слот машините се меѓу најпопуларните игри во казината, познати по својата едноставност и велики добивки.

 • Класични Слотови: Пример за оваа категорија би бил играта "Fruit Fiesta".
 • Видео Слотови: Пример за таква игра би бил "Gonzo's Quest", каде играчите се придружуваат на Гонзо во потрага по загубениот град на златото.
 • Прогресивни Џекпот Слотови: Пример е "Mega Moolah", позната по своите огромни џекпот добивки.

Маси за Игри со Карти

Оваа категорија вклучува традиционални игри како што се покер, блекџек, и бакара.

 • Покер: Варијанти на покер како Texas Hold'em или Omaha каде играчите се обидуваат да создадат најдобра рака или да ги надмудрат противниците со стратегија.
 • Блекџек: Класичната игра на карти каде целта е да се победи дилерот со збир на карти поблиску до 21, без да се премине. Варијанти како European Blackjack или Vegas Strip се популарни избори.
 • Бакара: Едноставна игра со карти каде се обложува на "играч", "банкар" или "изедначување". Punto Banco е често распространета верзија на оваа игра.

Рулет

Рулетот е класична казино игра која вклучува обложување на броеви, бои, или групи на броеви на вртелешката.

 • Американски Рулет: Вклучува дополнително поле "00" на тркалото, што нуди различни можности за обложување.
 • Европски Рулет: Популарен за своето едно "0" поле, нудејќи подобри шанси за играчите во споредба со американската верзија.
 • Француски Рулет: Сличен на европскиот рулет но со дополнителни правила како што се "La Partage" и "En Prison", кои можат да ги намалат губитоците кога топчето падне на нула.

Дилер Игри

Игрите со живи дилери обезбедуваат искуство што најмногу се приближува до играњето во вистинско казино.

 • Игри со Живи Дилери: Технологијата овозможува играчите да играат блекџек, рулет, покер и други игри во реално време со вистински дилери.
 • Игри со Живи Потоци: Специјални студија организираат игри со живи дилери, каде играчите можат да учествуваат преку видео врска и да комуницираат со дилерите и другите играчи.

Облози

Облозите во National Casino се разновидни и прилагодливи, овозможувајќи играчите да изберат ниво на ризик според нивните преференции и буџет.

Од мали облози погодни за рекреативни играчи, до високи облози за високи ролери, казиното нуди нешто за секого.

 • Облози со Различни Нивоа на Ризик: National Casino нуди можност за облози со различни нивоа на ризик, од мали за почетници до високи за искусни играчи.

Достапни Провајдери во National Casino

Во онлајн National Casino, играчите имаат пристап до широк спектар на врвни онлајн казино игри, обезбедени од страна на водечки провајдери во индустријата како што се NetEnt и Microgaming.

NetEnt е познат по своите иновативни слот игри со врвна графика и уникатни бонус функции, додека Microgaming се истакнува со својата разновидност на игри, вклучително и славниот прогресивен џекпот слот "Mega Moolah".

Овие провајдери, меѓу другите, гарантираат дека играчите во National Casino ќе уживаат во висококвалитетно и безбедно играње, со широк избор на игри дизајнирани да задоволат различни вкусови и преференции.

Бонуси и Промоции

National Casino нуди повеќе понуди од кои и:

Добредојдени Бонуси

Привилегијата за нови членови на National Casino спаѓа меѓу најатрактивните предности.

Овој почетен бонус се нуди за првите две уплати. Ова значи дека добивате 100% бонус на првата уплата до 6,000 денари, и 50% бонус на втората уплата до 12,000 денари.

Покрај тоа, се наградувате со дополнителни 50 бесплатни вртења на два пати. Минималното депозитирање за остварување на овие бонуси е 300 денари.

Промоции за Постоечки Членови

Кога станува збор за понудите на National Casino за сегашните корисници, важно е да се истакнат оние создадени специјално за нив.

Секој понеделник за секое ново депозитирање се добиваат до 100 бесплатни вртења. Ако депозитирате во петок, остварувате 50% бонус до 15,000 денари и 100 бесплатни вртења.

Барања за Обложување

Очекувано, како и во повеќето други казина, и на веб-страницата на National казино постојат барања за обложување поврзани со бонусите. Среќа е што овие услови се доста прифатливи. Имено, за секој бонус на пари постои барање за обложување од 40 пати. Во пракса, ова значи дека морате да ја обложите добиената сума 40 пати пред да може да барате исплата на вашите добивки.

Процес на Регистрација во National Casino

Процесот на регистрација е дизајниран да биде брз и едноставен, со цел да им овозможи на играчите лесно да се приклучат и да започнат со играње.

Првиот чекор е да се посети официјалниот веб-сајт на онлајн National Casino и да се кликне на копчето за регистрација, обично наоѓајќи се во горниот дел од почетната страница.

Во формуларот за регистрација, ќе треба да внесете основни лични информации, вклучително и вашето име и презиме, датум на раѓање (за потврда на возраст), и е-пошта.

Ќе треба да изберете уникатно корисничко име и сигурна лозинка.

Потребно е да внесете дополнителни контакт информации, како што се адреса на живеење и телефонски број.

Методи за Повлекување на Средства

National Casino обезбедува различни методи за повлекување на средства, овозможувајќи играчите лесно и безбедно да ги префрлат своите добивки. Достапните методи може да варираат во зависност од земјата на престој на играчот, но обично вклучуваат:

 • Банкарски трансфер
 • Кредитни и дебитни картички (нпр. Visa, MasterCard)
 • Електронски паричници (нпр. PayPal, Skrill, Neteller)
 • Претплатни картички (нпр. Paysafecard)
 • Криптовалути (нпр. Bitcoin, Ethereum)

Секој метод има свои специфичности, вклучително и времетраење на трансакцијата, можни трошоци за трансакција, и минимални или максимални лимити за повлекување.

Важно е играчите да се информираат за овие детали пред да изберат метод за повлекување, за да осигурат дека процесот ќе биде што е можно поприлагодлив и ефикасен за нивните потреби.

Методи за Плаќање во National Casino

За депозитирање на средства на онлајн National Casino, играчите имаат на располагање различни методи кои овозможуваат лесно, безбедно и брзо трансферирање.

Достапните методи за депозит може да варираат во зависност од земјата на корисникот, но обично вклучуваат:

 • Кредитни и дебитни картички
 • Visa
 • MasterCard
 • Електронски паричници
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller
 • Банкарски трансфери
 • Претплатни картички
 • Paysafecard
 • Криптовалути
 • Bitcoin
 • Ethereum

Овие методи за депозит се одбрани за да обезбедат разновидност и удобност за играчите, овозможувајќи им да изберат опција која најдобро одговара на нивните потреби.

Важно е да се знае дека некои методи може да имаат инстантно префрлање на средства, додека други може да потраат неколку дена.

Лиценца и Безбедност

National Casino оперира под лиценца добиена од реномирани регулаторни тела во индустријата за онлајн коцкање, што гарантира дека се придржува до строги стандарди за фер игра, безбедност и одговорно коцкање.

National Casino ја обновуваат својата лиценца редовно за да осигурат дека нивните операции останат во согласност со актуелните законски и регулаторни барања.

Сајтот користи SSL (Secure Socket Layer) енкрипција за да обезбеди безбедно пренесување на лични и финансиски податоци преку интернет.

За да се спречи злоупотреба и да се обезбеди дека сите играчи се легално овластени за играње, казиното бара верификација на идентитетот на играчите при регистрација и повлекување на средства.

Мобила Верзија на National Casino

Мобилната верзија на онлајн National Casino е дизајнирана со цел да обезбеди висококвалитетно и удобно искуство за играчите кои преферираат да играат на своите мобилни уреди.

Оваа верзија е оптимизирана за смартфони и таблети, нудејќи гладко корисничко искуство без разлика на оперативниот систем (Android, iOS итн.).

Мобилната верзија е целосно оптимизирана за мали екрани, со јасни и лесно достапни контроли, што овозможува лесна навигација низ менито и игрите.

Голем број од игрите достапни на десктоп верзијата се исто така достапни и на мобилната платформа.

Корисничка Поддршка

За да обезбеди високо ниво на поддршка за своите корисници, National Casino нуди неколку канали преку кои играчите можат да контактираат со службата за поддршка на клиенти.

Адресата за поддршка често се наоѓа во секцијата за контакт на веб-сајтот на казиното — support@nationalcasino.com.

Многу казина, вклучително и National Casino, нудат опција за чет во живо на нивниот веб-сајт, која овозможува на играчите веднаш да добијат одговори на своите прашања од агент за поддршка.